A nyomdai előkészítő árak alatt az olyan munkát értjük, amely abban segít, hogy nyomdakész legyen az adott grafikai munka. Ezt előzi meg a grafikai tervezés. Ma már minden sarkon van a városban kisebb nyomda, ahol például a meghívókat, névjegykártyákat azonnal kinyomtatják.
Így, akár pár kilométeren belül is ki tudod – az online elküldött grafikai terv alapján – nyomtattatni az anyagot. De mindig kérj próbanyomatot, mielőtt nagyobb mennyiségben kinyomtatnád.
A legolcsóbb általában futószalagon készül…
Gondold végig, hogy 5-10 e Ft-os munka esetében hányra van szükség egy hónapban, hogy egy céget, az alkalmazottakkal együtt fenntartson. És ennek mekkora a marketing költsége, hogy pár óránként új munkát kapjon az adott cég? Ha fontos a garancia és a minőség, akkor például választatsz minket is.
Nyomdai előkészítő és grafikai tervezés árak
- Nagyjából 4-6 e Ft-os óradíjon dolgozik egy operátor
- Névjegykártya újraszerkesztése 5-10 e
- Névjegykártya tervezés 25 e Ft
- Logókészítés 48 e Ft
- Plakáttervezése 25 e Ft-tól
A további, konkrét grafikai tervezés árainkat garanciával itt éred el. A linken megtalálod az infót, hogy mi alapján érdemes egyáltalán grafikai tervezőmunkát megrendelned.
Készíts elő mindent a grafikai tervezés, nyomdai előkészítés, tördelés során
A stressz, és meghívók „készítése” egy kalap alatt
Történetünk hőse esküvői meghívókat szeretett volna rendelni egy grafikustól, ám helyette valami egészen egyedit kapott. 🙂
Mire figyeljünk nyomdai előkészítés, meghívók, üdvözlőkártya, nyomdai, kivitelezés kapcsán?
Sajnos ez a történet sokszor adaptálható más DTP (offline grafikai anyagok) megrendelésére, például üdvözlőkártyákra vagy bármilyen más nyomdai kivitelezésre, melyet többnyire egy cég rendel meg. De bármelyik más földi halandóval is megeshet a dolog.
A pech sorozat úgy kezdődött, hogy az általa megterveztetett meghívók grafikai tervei ugyan elkészültek, de a grafikus ezután nem bocsátotta rendelkezésre a forrás file-okat (szerkeszthető, továbbfejleszthető anyagokat), mert különféle problémái támadtak, és nem lehetett többé elérni őt. Így csak egy látványterv állt rendelkezésre. Emiatt újra kellett szerkeszteni a meghívókat, újabb költségért és az ügyfél intézte a nyomdai kivitelezést is. Ám először nyomtatójával nyomtatta ki a meghívókat, és saját maga vágta össze a kinyomtatott anyagot, de stancforma híján a végeredmény inkább hasonlított egy technika órán, általános iskolában elkészített azonosítatlan objektumra, tudományosabb nevén „izére”. 🙂
Ezek a fránya színek folyamatosan elmászkálnak
Ezután felkereste szaporán a nyomdákat történetünk hőse, de a nyomtatás itt sem lett tökéletes. Ugyan rendelkezett nyomdai előkészített anyaggal, de az elkészült anyag nem volt színhelyes, és nem nézték meg a próbanyomatot sem, így a színek teljesen elmásztak.
A nyomdai kivitelezés újabb kudarcba fulladt. Főhősünk tajtékzó arájának már nem sok kedve volt az esküvőhöz ezek után.
Ám happy and-del végződött a történet, avagy hozzábiggyesztem a story végét is a beszámolómhoz. Végül sikerült egy megbízható céget találnia az ügyfélnek, akik határidőn belül levezényelték a teljes projektet, megnyugtatva az ügyfelet, garanciát vállalva, és azóta is boldogan élnek, ha meg nem haltak. Hogy ez konkrétan melyik cég volt, nem írjuk meg, lehet találgatni. 🙂
Néhány iparművész tervezőgrafikus által tervezett meghívó: