Elszállt az idő a honlapod felett? Unalmas, régimódi? Nem akarod, hogy ezzel azonosítsák a cégedet, márkádat? Modernebb, impozánsabb honlapot szeretnél Magadnak? Nem emlékszel mikor frissítetted utoljára, és nem reszponzív az oldalad? Gondolkozol azon is, hogy megtartsd a régi oldalt, vagy átirányítsd az új honlapra?
Mielőtt csak a módosítandó dolgokra kerülne a figyelem, első lépésben keress egy szakembert, aki pontosan átlátja, hogy mit érdemes és mit NEM érdemes megváltoztatnod. Lehet ugyanis, hogy leendő ügyfeleket vesztesz, mert SEO/webergonómiai szempontból rossz döntést hozol. Más a grafikai szempont és más a marketing.
Ha az eredeti szándékod az, hogy minél több, minőségi látogató jöjjön a honlapodra és jó benyomásokkal távozzanak onnan, akkor rájuk kell összpontosítanod és a 0. lépésben egy megfelelő szakemberrel beszélned, aki ötletel, meghallgat, hatásos javaslatokat ad Neked.
Nézzük meg, hogy hogyan fest egy régi oldal redesign előtt és után a weboldal felújítás során. És, hogy mikor érdemes a weboldal felújításba belekezdened, ami egyébként akár kisebb grafikai munkával vagy anélkül is megvalósítható.
A honlap javítása ugyanis profi (akár ingyenes) képek, illetve „előregyártott” díjmentes WordPress ikonok elhelyezésével, WordPress fejlesztőkkel is elvégezhető. Nyilván logótervezéshez azonban szükség van grafikusra és az előzetes grafikai tervezésben is ők tudnak segíteni.
De, ha van olyan mintaoldal, ami tetszik nekünk, akkor akár meg is spórolható a grafikai költség. Természetesen egyedi fejlesztésű oldalban is gondolkodhatunk. Ha nem világos, hogy mi a különbség a kettő között: A WordPress honlapkészítés előnyei / hátrányai és íme sok hasznos infó: konkrét webfejlesztés árakról
Az, hogy a kkv-nak szüksége van-e honlapra nem vitás. De az, hogy mivel azonosítják a cégedet az sem mellékes dolog. Ezért, ha a dinoszaurusz korából származik a honlapod és a funkcionalitás is frissítésre szorul, akkor érdemes a weboldal felújításán elgondolkodni.
A honlap javítása, weblap felújítás, weblapfejlesztő és grafikus segítségével
Először is tisztázni kell, hogy konkrétan milyen változtatásra van szükség:
- grafikai és vagy
- funkciót érintő módosítások,
- marketinget érintő, például SEO munkálatok,
- melyeket egymással össze kell hangolnunk.
Egy letisztult, egységes színvilággal, stílussal és professzionális hatású brand építésére alkalmas logóval, néhány (akár ingyenes) képpel is nagyon jó hatást lehet elérni. Ha WordPress grafikai sablont használunk ehhez, ami nagyjából 10- 30 e Ft, és elkészítünk hozzá egy profi logót, ami nagyságrendileg 50 e Ft, akkor akár már ezzel el tudunk indulni. Már „csak” össze kell rakni a honlapot, a tartalmat feltölteni és magyarítani a sablont…
Ezután az elkészült logóhoz igazítjuk a honlap színvilágát, stílusát. Természetesen arra is lehetőség van, hogy egyedi grafikai tervek alapján készüljön el a honlap és ez esetben nem lesz szükség a sablonra. Ezt WordPress alá behúzhatjuk, de akár egyedi fejlesztésű honlapban is gondolkodhatunk. A lényeg, hogy pontosan tudd, hogy mit szeretnél és milyen rendszerben kellene mindezt megvalósítani.
Fontos tisztázni, hogy a kisebb honlapfejlesztés nem tévesztendő össze az egész honlapot nagy mértékben megváltoztató redesign-nal. Ez ugyanis magában foglalja a szerkezeti és kinézeti változtatásokat is. Így egy új, a mai kornak, trendeknek megfelelő honlapunk lesz a webfejlesztőnek és grafikusnak köszönhetően.
Nézzük meg, hogy mik az alap funkciók, illetve, hogy mi milyen honlapot szoktunk felépíteni: